Forum Klubu "Oldtimer Chojnów"

Klub Miłośników Starej Motoryzacji


#1 2016-11-05 12:47:20

KrejziJohn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-10-04
Posty: 13
Punktów :   

darmowe konta dla wszystkich

Ręczne sterowanie gospodarką wymaga rozporządzeń i aktów wykonawczych do każdej czynności jaka nas dotyczy. Tak było w PRL-u i jak widać tak jest i teraz. Nie wiem czy głowa państwa ma już konto osobiste ale z pewnością zaczął nad tym się zastanawiać bo sejm zauważył że w niektórych bankach konta nie są darmowe! W związku z tym postanowiono wydać dekret o zaniechaniu tych praktyk. "Możliwość zakładania darmowych rachunków płatniczych, łatwiejszego przenoszenia się z banku do banku oraz stworzenie katalogu najkorzystniejszych dla klientów bankomatów" to nowela nad jaką w tym tygodniu pochylił się w swoim majestacie Senat. Szkoda że nikt nie podpowie najwyższemu że w Polsce darmowe konta internetowe są od kilkunastu lat. Sam mam takie konto w mBanku i do tego aplikację mobilna ułatwiającą dokonywania wszelkich operacji na koncie https://www.mbank.pl/aplikacja-mobilna/ . To rewolucja na rynku bankowym - grzmią senatorowie. Posiadacze kont w parabankach typu SKOK nie będą już płacić haraczu przy wpłatach do ZUS i KRUS (za jakieś dwa lata). Ja od kilkunastu lat takich opłat nie ponoszę. W tym czasie SKOK-i wielokrotnie korzystały z dotacji z banku centralnego i jak widać dotowane będą nadal. Takie państwo w państwie.

Ostatnio edytowany przez KrejziJohn (2016-11-05 12:51:31)

Offline

#2 2016-11-07 22:10:43

Sobik

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-10-04
Posty: 7
Punktów :   

Re: darmowe konta dla wszystkich

To prawda darmowe konta to przecież teraz standard https://www.deutschebank.pl/klienci-ind … dbnet.html . Czasem wydaje mi się że politycy którzy teraz rządzą w ogóle nie znają realiów. Ich pomysły są takie zacofane jakby ich zamrozili w czasach Gierka i teraz domagali się powrotu tamtych realiów. A może po prostu Polska jest tak podzielona. Znajomy mieszka na Podkarpaciu. Chwalił się że gmina Lubaczów do wszystkich wsi pociągnęła już pięć lat temu światłowód by był szybki internet. Jedyny problem to to że od pięciu lat jest nie podłączony. Współczesne banki dają teraz nie tylko darmowe konta. Firmom pomagają w księgowości, oferują faktoring i łatwo dostępny kredyt obrotowy.

Offline

Klub Miłośników Starej Motoryzacji

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl