Forum Klubu "Oldtimer Chojnów"

Klub Miłośników Starej Motoryzacji


  • Index
  •  » Linkownia
  •  » skutek palenia papierosów, czy coś gorszego ?

#1 2015-01-20 21:10:46

hilar

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-15
Posty: 9
Punktów :   

skutek palenia papierosów, czy coś gorszego ?

Zazwyczaj skutkiem palenia papierosów jest uporczywy kaszel, zwany kaszlem palacza. Co jednak, gdy towarzyszy temu suchość w gardle i chrypka?
Uczucie suchości i drapania w gardle może być pierwszym objawem rozwijającego się przeziębienia oraz nadmiernego obciążania gardła i krtani. Gardło i krtań to bardzo czułe części ciała zwłaszcza u tych którzy dużo mówią, np nauczycieli. Podczas infekcji wirusowej namnażające się patogeny powodują uszkodzenie nabłonka dróg oddechowych. Przekrwiona i obrzęknięta błona śluzowa gardła i krtani, a także dysfunkcja rzęsek, obecnych na powierzchni górnego piętra dróg oddechowych, doprowadza do dokuczliwego uczucia swędzenia, drapania i suchości w gardle. Wszelkie „nadwyrężanie” krtani przez zbyt częste mówienie, śpiewanie lub krzyk, objawia się wymienionym wyżej swędzeniem, drapaniem i suchością w gardle. 
Przyczynami chrypki, suchości i drapania w gardle może być również przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Tak samo gardło reaguje na zanieczyszczenia.
Oprócz nadmiernego wysiłki, alergii, czy infekcji przyczyną jest przede wszystkim palenie tytoniu.
----------------------------------------------------
Więcej dowiesz się na : http://wylecz.to/pl/choroby/laryngologi … ardle.html

Offline

#2 2015-05-02 19:24:53

Sobik

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-10-04
Posty: 7
Punktów :   

Re: skutek palenia papierosów, czy coś gorszego ?

Jak studiowałem to leczyłem gardło u laryngologa we Wrocławiu. Nawet po studiach też tam byłem jak miałem zapalenie ucha. Nie chce mi się czekać w kolejce do lekarza z NFZ. Teraz autostradą to jedzie się tam chwilkę. Chrypka może być jednym z pierwszych objawów zapalenia krtani. Jak dobrze pamiętam mój dziadek miał chorobę zawodową związaną z krtanią. Był nauczycielem. Miał też badanie pod kontem nowotworu. Pewnie dlatego jak słyszę o laryngologu to wolę nie ryzykować i wybierać kogoś z odpowiednim doświadczeniem.

Offline

  • Index
  •  » Linkownia
  •  » skutek palenia papierosów, czy coś gorszego ?
Klub Miłośników Starej Motoryzacji

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl